ÎMPREUNĂ pentru clienții noncasnici

Energie electrică și gaze naturale

Mai multe detalii

ÎMPREUNĂ pentru clienții noncasnici

ÎMPREUNĂ reprezintă furnizarea la pachet a energiei electrice și a gazelor naturale. Se aplică clienților noncasnici (cu un consum mediu lunar mai mic de 42 MWh) care au, pentru același loc de consum, contract de energie electrică și de gaze naturale.

Avantaje

Reducerea costurilor cu energia electrică și gazele naturale

Un singur contract și transmiterea simultană a facturilor

Prețuri fixe pentru energia electrică și gazele naturale, până la data de 31.12.2019

Posibilitatea transmiterii facturilor în format electronic

Stabilitatea și siguranța oferite de același furnizor de încredere pentru cele două servicii

Aceiași oameni profesioniști răspund solicitărilor dumneavoastră

Furnizor cu cel mai mare capital românesc și cu o tradiție de peste 120 de ani

Împreună pentru clienți noncasnici
Solicită ofertă
Încheie un contract online

Prețuri pentru clienții eligibili noncasnici aflați în portofoliul Electrica Furnizare care au optat pentru un contract de tip: „contract de furnizare a energiei electrice pentru clienții noncasnici eligibili cu preț fix”

Prețurile sunt valabile în intervalul 01.07.2020 – 31.12.2020. Aceste prețuri nu se utilizează pentru ofertarea clienților

Prețuri pentru piața concurențială - clienți noncasnici - consum lunar < 2 MWh

Operator de distribuție Județele Preț energie electrică TG TL Tarif serv. sistem Tarif distrib. IT Tarif distrib. MT Tarif distrib. JT Preț total ÎT* Preț total MT* Preț total JT* Abonament
(110 kV, și peste) (1-110 kV, exclusiv) (0-1 kV, inclusiv)
Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / loc de consum / zi
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Muntenia NordGalati, Prahova, Buzau, Braila, Dambovita, Vrancea310,521,3016,6714,4516,6836,48123,90359,62396,10520,000,21
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania NordBihor,Satu Mare, Salaj, Cluj, Bistrita Nasaud, Maramures 310,521,3016,6714,4518,7745,54104,60361,71407,25511,850,21
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania SudBrasov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mures310,521,3016,6714,4520,3141,03104,56363,25404,28508,840,21
Distribuție Energie OlteniaArges, Valcea, Gorj, Olt, Teleorman,Dolj, Mehedinti310,521,3016,6714,4524,6447,05120,74367,58414,63535,370,21
Delgaz GridSuceava, Botosani, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui310,521,3016,6714,4519,2941,59129,89362,23403,82533,710,21
E-Distribuție BanatTimis, Arad, Hunedoara, Caras-Severin310,521,3016,6714,4515,6435,80107,56358,58394,38501,940,21
E-Distribuție DobrogeaTulcea, Constanta, Ialomita, Calarasi310,521,3016,6714,4520,2140,58131,71363,15403,73535,440,21
E-Distribuție MunteniaIlfov, Giurgiu, Bucuresti310,521,3016,6714,4510,0031,95113,67352,94384,89498,560,21

Tariful are două componente pentru fiecare tip de energie (electrică și gaze naturale): prețul energiei şi prețul abonamentului.

* Prețurile sunt valabile pentru termenul de plată: 10 zile până la data scadenței + 20 zile de grație.

* Prețurile nu includ:

  • contravaloarea certificatelor verzi;
  • contribuția pentru cogenerarea de înaltă eficiență;
  • TVA;
  • accizele;
* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.07.2020 – 31.12.2020.

* ÎT = înaltă tensiune; MT = medie tensiune; JT = joasă tensiune.

Prețuri pentru piața concurențială - clienți noncasnici - consum lunar 2-10 MWh

Operator de distribuție Județele Preț energie electrică TG TL Tarif serv. sistem Tarif distrib. IT Tarif distrib. MT Tarif distrib. JT Preț total ÎT* Preț total MT* Preț total JT* Abonament
(110 kV, și peste) (1-110 kV, exclusiv) (0-1 kV, inclusiv)
Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / loc de consum / zi
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Muntenia NordGalati, Prahova, Buzau, Braila, Dambovita, Vrancea307,591,3016,6714,4516,6836,48123,90356,69393,17517,070,42
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania NordBihor,Satu Mare, Salaj, Cluj, Bistrita Nasaud, Maramures 307,591,3016,6714,4518,7745,54104,60358,78404,32508,920,42
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania SudBrasov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mures307,591,3016,6714,4520,3141,03104,56360,32401,35505,910,42
Distribuție Energie OlteniaArges, Valcea, Gorj, Olt, Teleorman,Dolj, Mehedinti307,591,3016,6714,4524,6447,05120,74364,65411,70532,440,42
Delgaz GridSuceava, Botosani, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui307,591,3016,6714,4519,2941,59129,89359,30400,89530,780,42
E-Distribuție BanatTimis, Arad, Hunedoara, Caras-Severin307,591,3016,6714,4515,6435,80107,56355,65391,45499,010,42
E-Distribuție DobrogeaTulcea, Constanta, Ialomita, Calarasi307,591,3016,6714,4520,2140,58131,71360,22400,80532,510,42
E-Distribuție MunteniaIlfov, Giurgiu, Bucuresti307,591,3016,6714,4510,0031,95113,67350,01381,96495,630,42

Tariful are două componente pentru fiecare tip de energie (electrică și gaze naturale): prețul energiei şi prețul abonamentului.

* Prețurile sunt valabile pentru termenul de plată: 10 zile până la data scadenței + 20 zile de grație.

* Prețurile nu includ:

  • contravaloarea certificatelor verzi;
  • contribuția pentru cogenerarea de înaltă eficiență;
  • TVA;
  • accizele;
* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.07.2020 – 31.12.2020.

* ÎT = înaltă tensiune; MT = medie tensiune; JT = joasă tensiune.

Operator sistem de distribuție licențiat Preț gaze naturale (PG) Tt Tarife distribuție Preț final fără TVA și acciză Preț abonament
C.3 C.3 C.3
(1) (2) (3) (1+2+3)
lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/loc de consum/zi
BERG SISTEM GAZ104,148,2527,37139,760,66
CORDUN GAZ104,148,2518,46130,850,66
CPL CONCORDIA104,148,2524,16136,550,66
DISTRIGAZ SUD REȚELE104,148,2528,27140,660,66
DISTRIGAZ VEST 104,148,2527,29139,680,66
DELGAZ GRID104,148,2526,21138,600,66
GAZ EST104,148,2533,82146,210,66
GAZ VEST104,148,2527,15139,540,66
GAZMIR IAȘI 104,148,2544,35156,740,66
MEGACONSTRUCT 104,148,2533,51145,900,66
MEHEDINȚI GAZ 104,148,2521,80134,190,66
NOVA POWER & GAS104,148,2538,75151,140,66
OLIGOPOL 104,148,2544,21156,600,66
OTTO GAZ104,148,2516,26128,650,66
PREMIER ENERGY 104,148,2529,75142,140,66
PRISMA SERV COMPANY 104,148,2525,28137,670,66
SALGAZ104,148,2521,86134,250,66
SNGN ROMGAZ104,148,2550,00162,390,66
TEHNOLOGICA RADION 104,148,2532,05144,440,66
TIMGAZ 104,148,2536,49148,880,66
TULCEA GAZ104,148,2522,64135,030,66
VEGA 93104,148,2540,38152,770,66
WIROM GAS104,148,2523,77136,160,66

Termenul de plată a facturii este de 30 zile de la data emiterii.

Prețurile nu includ:

  • TVA;
  • accizele.

TT - reprezintă tariful serviciilor de transport, stabilit pe baza tarifelor reglementate de rezervare de capacitate și volumetric;

TD - reprezintă tariful reglementat de distribuție aferent categoriei de consum și operatorului de distribuție, în vigoare la data furnizării și facturării;

* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.07.2020 – 31.12.2020.
Operator sistem de distribuție licențiat Preț gaze naturale (PG) Tt Tarife distribuție (TD) Preț final fără TVA și acciză Preț abonament
C1-C2 C.1 C.2 C.1 C.2
(1) (2) (3) (1+2+3)
lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/loc de consum/zi
AMARAD105,148,2541,7838,89155,17152,280,66
BERG SISTEM GAZ105,148,2534,2430,38147,63143,770,66
CONI SRL105,148,2524,30137,690,66
CORDUN GAZ105,148,2522,5520,28135,94133,670,66
CPL CONCORDIA105,148,2532,8530,35146,24143,740,66
DESIGN PROIECT105,148,2536,4134,09149,80147,480,66
DISTRIGAZ SUD REȚELE105,148,2531,4929,66144,88143,050,66
DISTRIGAZ VEST 105,148,2532,7529,45146,14142,840,66
DELGAZ GRID105,148,2530,2728,59143,66141,980,66
EURO SEVEN INDUSTRY 105,148,2523,40136,790,66
GAZ EST105,148,2537,0734,88150,46148,270,66
GAZ NORD EST 105,148,2531,9430,98145,33144,370,66
PREMIER ENERGY - ZIMNICEA105,148,250,100,09113,49113,480,66
GAZ VEST105,148,2535,1131,92148,50145,310,66
GAZMIR IAȘI 105,148,2545,8545,09159,24158,480,66
HARGAZ HARGHITA GAZ 105,148,2535,7632,04149,15145,430,66
INSTANT CONSTRUCT COMPANY105,148,2538,51151,900,66
M.M. DATA105,148,2532,8929,31146,28142,700,66
MĂCIN GAZ 105,148,2532,4729,18145,86142,570,66
MEGACONSTRUCT 105,148,2536,1734,78149,56148,170,66
MEHEDINȚI GAZ 105,148,2524,2723,04137,66136,430,66
MIHOC OIL 105,148,2532,70146,090,66
NORD GAZ 105,148,2517,3114,51130,70127,900,66
NOVA POWER & GAS105,148,2542,5841,48155,97154,870,66
OLIGOPOL 105,148,2549,7345,65163,12159,040,66
OTTO GAZ105,148,2519,0017,22132,39130,610,66
PREMIER ENERGY 105,148,2531,3130,84144,70144,230,66
PRISMA SERV COMPANY 105,148,2529,8327,62143,22141,010,66
PROGAZ P&D 105,148,2531,98145,370,66
SALGAZ105,148,2530,3827,18143,77140,570,66
SNGN ROMGAZ105,148,2552,87166,260,66
TEHNOLOGICA RADION 105,148,2538,1534,90151,54148,290,66
TIMGAZ 105,148,2542,3939,12155,78152,510,66
TULCEA GAZ105,148,2526,6923,99140,08137,380,66
VEGA 93105,148,2544,5742,78157,96156,170,66
WIROM GAS105,148,2527,0725,07140,46138,460,66

Termenul de plată a facturii este de 30 zile de la data emiterii.

Prețurile nu includ:

  • TVA;
  • accizele.

TT - reprezintă tariful serviciilor de transport, stabilit pe baza tarifelor reglementate de rezervare de capacitate și volumetric;

TD - reprezintă tariful reglementat de distribuție aferent categoriei de consum și operatorului de distribuție, în vigoare la data furnizării și facturării;

* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.07.2020 – 31.12.2020.

Cu ce te putem ajuta?

Contractul de furnizare

Factura și plata facturii

Solicitări și plângeri

Activitatea de distribuție a energiei electrice

Contact

Alte informații