ÎMPREUNĂ pentru clienții noncasnici

Energie electrică și gaze naturale

Mai multe detalii

ÎMPREUNĂ pentru clienții noncasnici

ÎMPREUNĂ reprezintă furnizarea la pachet a energiei electrice și a gazelor naturale. Se aplică clienților noncasnici (cu un consum mediu lunar mai mic de 42 MWh) care au, pentru același loc de consum, contract de energie electrică și de gaze naturale.

Avantaje

Reducerea costurilor cu energia electrică și gazele naturale

Un singur contract și transmiterea simultană a facturilor

Prețuri fixe pentru energia electrică și gazele naturale, până la data de 31.12.2019

Posibilitatea transmiterii facturilor în format electronic

Stabilitatea și siguranța oferite de același furnizor de încredere pentru cele două servicii

Aceiași oameni profesioniști răspund solicitărilor dumneavoastră

Furnizor cu cel mai mare capital românesc și cu o tradiție de peste 120 de ani

Împreună pentru clienți noncasnici
Încheie un contract online

Prețuri pentru clienții Electrica Furnizare aflați în piața concurențială

Prețuri pentru clienții eligibili noncasnici aflați în portofoliul Electrica Furnizare care au optat pentru un contract de tip „Contract de furnizare a energiei electrice pentru clienții noncasnici eligibili cu preț fix” la care a expirat perioada de garantare a prețului

Prețurile sunt valabile pentru perioada de furnizare 01.01.2021 – 30.06.2021.

Prețuri pentru piața concurențială - clienți noncasnici - consum lunar < 2 MWh

Operator de distribuție Județele Preț energie electrică TG TL Tarif serv. sistem Tarif distrib. IT Tarif distrib. MT Tarif distrib. JT Preț total ÎT* Preț total MT* Preț total JT* Abonament
(110 kV, și peste) (1-110 kV, exclusiv) (0-1 kV, inclusiv)
Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / loc de consum / zi
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Muntenia NordGalati, Prahova, Buzau, Braila, Dambovita, Vrancea310,521,3019,2211,9618,7238,15127,88361,72399,87527,750,21
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania NordBihor,Satu Mare, Salaj, Cluj, Bistrita Nasaud, Maramures 310,521,3019,2211,9619,2347,12107,58362,23409,35516,930,21
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania SudBrasov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mures310,521,3019,2211,9622,2345,24111,31365,23410,47521,780,21
Distribuție Energie OlteniaArges, Valcea, Gorj, Olt, Teleorman,Dolj, Mehedinti310,521,3019,2211,9627,2751,42127,66370,27421,69549,350,21
Delgaz GridSuceava, Botosani, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui310,521,3019,2211,9619,9042,51129,64362,90405,41535,050,21
E-Distribuție BanatTimis, Arad, Hunedoara, Caras-Severin310,521,3019,2211,9615,5138,27107,81358,51396,78504,590,21
E-Distribuție DobrogeaTulcea, Constanta, Ialomita, Calarasi310,521,3019,2211,9620,1742,80135,17363,17405,97541,140,21
E-Distribuție MunteniaIlfov, Giurgiu, Bucuresti310,521,3019,2211,9610,4134,55112,22353,41387,96500,180,21

Tariful are două componente pentru fiecare tip de energie (electrică și gaze naturale): prețul energiei şi prețul abonamentului.

* Prețurile sunt valabile pentru termenul de plată: 10 zile până la data scadenței + 20 zile de grație.

* Prețurile nu includ:

  • contravaloarea certificatelor verzi;
  • contribuția pentru cogenerarea de înaltă eficiență;
  • TVA;
  • accizele;
* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.01.2021 – 30.06.2021.

* ÎT = înaltă tensiune; MT = medie tensiune; JT = joasă tensiune.

Prețuri pentru piața concurențială - clienți noncasnici - consum lunar 2-10 MWh

Operator de distribuție Județele Preț energie electrică TG TL Tarif serv. sistem Tarif distrib. IT Tarif distrib. MT Tarif distrib. JT Preț total ÎT* Preț total MT* Preț total JT* Abonament
(110 kV, și peste) (1-110 kV, exclusiv) (0-1 kV, inclusiv)
Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / MWh Lei / loc de consum / zi
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Muntenia NordGalati, Prahova, Buzau, Braila, Dambovita, Vrancea307,591,3019,2211,9618,7238,15127,88358,79396,94524,820,42
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania NordBihor,Satu Mare, Salaj, Cluj, Bistrita Nasaud, Maramures 307,591,3019,2211,9619,2347,12107,58359,30406,42514,000,42
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania SudBrasov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mures307,591,3019,2211,9622,2345,24111,31362,30407,54518,850,42
Distribuție Energie OlteniaArges, Valcea, Gorj, Olt, Teleorman,Dolj, Mehedinti307,591,3019,2211,9627,2751,42127,66367,34418,76546,420,42
Delgaz GridSuceava, Botosani, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui307,591,3019,2211,9619,9042,51129,64359,97402,48532,120,42
E-Distribuție BanatTimis, Arad, Hunedoara, Caras-Severin307,591,3019,2211,9615,5138,27107,81355,58393,85501,660,42
E-Distribuție DobrogeaTulcea, Constanta, Ialomita, Calarasi307,591,3019,2211,9620,1742,80135,17360,24403,04538,210,42
E-Distribuție MunteniaIlfov, Giurgiu, Bucuresti307,591,3019,2211,9610,4134,55112,22350,48385,03497,250,42

Tariful are două componente pentru fiecare tip de energie (electrică și gaze naturale): prețul energiei şi prețul abonamentului.

* Prețurile sunt valabile pentru termenul de plată: 10 zile până la data scadenței + 20 zile de grație.

* Prețurile nu includ:

  • contravaloarea certificatelor verzi;
  • contribuția pentru cogenerarea de înaltă eficiență;
  • TVA;
  • accizele;
* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.01.2021 – 30.06.2021.

* ÎT = înaltă tensiune; MT = medie tensiune; JT = joasă tensiune.

Operator sistem de distribuție licențiat Preț gaze naturale (PG) Tt Tarife distribuție Preț final fără TVA și acciză Preț abonament
C.3 C.3 C.3
(1) (2) (3) (1+2+3)
lei/kWh lei/kWh lei/kWh lei/kWh lei/loc de consum/zi
AMARAD DISTRIBUŢIE0,104140,00825--0,66000
B.E.R.G. SISTEM GAZ0,104140,008250,027240,139630,66000
CORDUN GAZ0,104140,008250,014620,127010,66000
CPL CONCORDIA FILIALA CLUJ ROMÂNIA0,104140,008250,022330,134720,66000
DELGAZ GRID0,104140,008250,026070,138460,66000
DESIGN PROIECT0,104140,00825--0,66000
DISTRIGAZ SUD REŢELE0,104140,008250,027160,139550,66000
DISTRIGAZ VEST0,104140,008250,031400,143790,66000
EURO SEVEN INDUSTRY0,104140,00825--0,66000
GAZ EST0,104140,008250,033820,146210,66000
GAZ NORD EST0,104140,00825--0,66000
GAZ VEST0,104140,008250,025020,137410,66000
GAZMIR IAŞI 0,104140,008250,046480,158870,66000
HARGAZ HARGHITA GAZ0,104140,00825--0,66000
INSTANT CONSTRUCT COMPANY0,104140,00825--0,66000
M.M. DATA0,104140,008250,023400,135790,66000
MĂCIN GAZ0,104140,00825--0,66000
MEGACONSTRUCT0,104140,008250,035210,147600,66000
MEHEDINŢI GAZ0,104140,008250,025270,137660,66000
MIHOC OIL0,104140,00825--0,66000
NORD GAZ0,104140,00825--0,66000
NOVA POWER & GAS0,104140,008250,035000,147390,66000
OLIGOPOL0,104140,008250,042790,155180,66000
PREMIER ENERGY0,104140,008250,030950,143340,66000
PREMIER ENERGY -pentru ZIMNICEA0,104140,00825--0,66000
PRISMA SERV COMPANY0,104140,008250,019660,132050,66000
PROGAZ P&D0,104140,00825--0,66000
SALGAZ0,104140,008250,023920,136310,66000
SNGN ''ROMGAZ''0,104140,008250,041290,153680,66000
TEHNOLOGICA RADION0,104140,008250,028550,140940,66000
TULCEA GAZ0,104140,008250,024300,136690,66000
VEGA 930,104140,008250,044970,157360,66000

Termenul de plată a facturii este de 30 zile de la data emiterii.

Prețurile nu includ:

  • TVA;
  • accizele.

TT - reprezintă tariful serviciilor de transport, stabilit pe baza tarifelor reglementate de rezervare de capacitate și volumetric;

TD - reprezintă tariful reglementat de distribuție aferent categoriei de consum și operatorului de distribuție, în vigoare la data furnizării și facturării;

* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.01.2021 – 30.06.2021.
Operator sistem de distribuție licențiat Preț gaze naturale (PG) Tt Tarife distribuție (TD) Preț final fără TVA și acciză Preț abonament
C1-C2 C.1 C.2 C.1 C.2
(1) (2) (3) (1+2+3)
lei/kWh lei/kWh lei/kWh lei/kWh lei/kWh lei/kWh lei/loc de consum/zi
AMARAD DISTRIBUŢIE0,105140,008250,033920,031480,147310,144870,66000
B.E.R.G. SISTEM GAZ0,105140,008250,034080,030230,147470,143620,66000
CORDUN GAZ0,105140,008250,017870,016070,131260,129460,66000
CPL CONCORDIA FILIALA CLUJ ROMÂNIA0,105140,008250,032540,029130,145930,142520,66000
DELGAZ GRID0,105140,008250,030100,028440,143490,141830,66000
DESIGN PROIECT0,105140,008250,033600,029820,146990,143210,66000
DISTRIGAZ SUD REŢELE0,105140,008250,030240,028490,143630,141880,66000
DISTRIGAZ VEST0,105140,008250,037680,033880,151070,147270,66000
EURO SEVEN INDUSTRY0,105140,008250,02227-0,13566-0,66000
GAZ EST0,105140,008250,037070,034880,150460,148270,66000
GAZ NORD EST0,105140,008250,037080,035960,150470,149350,66000
GAZ VEST0,105140,008250,032590,029580,145980,142970,66000
GAZMIR IAŞI 0,105140,008250,048060,047260,161450,160650,66000
HARGAZ HARGHITA GAZ0,105140,008250,033140,029690,146530,143080,66000
INSTANT CONSTRUCT COMPANY0,105140,008250,03795-0,15134-0,66000
M.M. DATA0,105140,008250,030440,027130,143830,140520,66000
MĂCIN GAZ0,105140,008250,025350,022790,138740,136180,66000
MEGACONSTRUCT0,105140,008250,038020,036560,151410,149950,66000
MEHEDINŢI GAZ0,105140,008250,028130,026710,141520,140100,66000
MIHOC OIL0,105140,008250,03291-0,14630-0,66000
NORD GAZ0,105140,008250,022870,019170,136260,132560,66000
NOVA POWER & GAS0,105140,008250,038310,037400,151700,150790,66000
OLIGOPOL0,105140,008250,048140,044180,161530,157570,66000
PREMIER ENERGY0,105140,008250,032570,032090,145960,145480,66000
PREMIER ENERGY -pentru ZIMNICEA0,105140,008250,000100,000090,113490,113480,66000
PRISMA SERV COMPANY0,105140,008250,023190,021480,136580,134870,66000
PROGAZ P&D0,105140,008250,033540,030520,146930,143910,66000
SALGAZ0,105140,008250,033270,029750,146660,143140,66000
SNGN ''ROMGAZ''0,105140,008250,052520,046170,165910,159560,66000
TEHNOLOGICA RADION0,105140,008250,033990,031090,147380,144480,66000
TULCEA GAZ0,105140,008250,028640,025750,142030,139140,66000
VEGA 930,105140,008250,049630,047640,163020,161030,66000

Termenul de plată a facturii este de 30 zile de la data emiterii.

Prețurile nu includ:

  • TVA;
  • accizele.

TT - reprezintă tariful serviciilor de transport, stabilit pe baza tarifelor reglementate de rezervare de capacitate și volumetric;

TD - reprezintă tariful reglementat de distribuție aferent categoriei de consum și operatorului de distribuție, în vigoare la data furnizării și facturării;

* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.01.2021 – 30.06.2021.

Cu ce te putem ajuta?

Contractul de furnizare

Factura și plata facturii

Solicitări și plângeri

Activitatea de distribuție a energiei electrice

Contact

Alte informații