ÎMPREUNĂ pentru clienții casnici

Energie electrică și gaze naturale

Mai multe detalii

ÎMPREUNĂ pentru clienții casnici

ÎMPREUNĂ reprezintă furnizarea la pachet a energiei electrice și a gazelor naturale. Se aplică acelor clienți care au, pentru același loc de consum, contract de energie electrică și de gaze naturale.

Avantaje

Reducerea costurilor cu energia electrică și gazele naturale

Un singur contract și transmiterea simultană a facturilor

Stabilitatea și siguranța oferite de același furnizor de încredere pentru cele două servicii

Furnizor cu cel mai mare capital românesc și cu o tradiție de peste 120 de ani

Prețuri fixe pentru energie electrică și gaze naturale

Posibilitatea transmiterii facturilor în format electronic

Împreună pentru clienți casnici
Vizualizează oferta
Solicită ofertă
Încheie un contract online

Tarife pentru clienții aflați în portofoliul Electrica Furnizare care au optat pentru un contract de tip: “Contract de furnizare a energiei electrice la clienții eligibili casnici cu preț fix”

Tarifele sunt valabile în intervalul 01.07.2020 – 31.12.2020. Tarifele nu se utilizează pentru ofertarea clienților.

Operator de distribuție Județele Preț energie electrică Tarife reglementate la data elaborării grilei de prețuri Preț energie livrată la MT* Preț energie livrată la JT* Preț abonament
TG TL Tarif serv. sistem Tarif distrib. IT Tarif distrib. MT Tarif distrib. JT (1-110 kV, exclusiv) (0-1 kV, inclusiv)
Lei / kWh Lei / kWh Lei / kWh Lei / kWh Lei / kWh Lei / kWh Lei / kWh Lei / kWh Lei / kWh Lei/loc consum/zi
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Muntenia NordGalati, Prahova, Buzau, Braila, Dambovita, Vrancea0,293560,001300,016670,014890,016680,036480,123900,379580,503480,21000
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania NordBihor,Satu Mare, Salaj, Cluj, Bistrita Nasaud, Maramures 0,293560,001300,016670,014890,018770,045540,104600,390730,495330,21000
Societatea de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania SudBrasov, Alba, Harghita, Covasna, Sibiu, Mures0,293560,001300,016670,014890,020310,041030,104560,387760,492320,21000
Distribuție Energie OlteniaArges, Valcea, Gorj, Olt, Teleorman,Dolj, Mehedinti0,293560,001300,016670,014890,024640,047050,120740,398110,518850,21000
Delgaz GridSuceava, Botosani, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui0,293560,001300,016670,014890,019290,041590,129890,387300,517190,21000
E-Distribuție BanatTimis, Arad, Hunedoara, Caras-Severin0,293560,001300,016670,014890,015640,035800,107560,377860,485420,21000
E-Distribuție DobrogeaTulcea, Constanta, Ialomita, Calarasi0,293560,001300,016670,014890,020210,040580,131710,387210,518920,21000
E-Distribuție MunteniaIlfov, Giurgiu, Bucuresti0,293560,001300,016670,014890,010000,031950,113670,368370,482040,21000

Tariful are două componente pentru fiecare tip de energie (electrică și gaze naturale): prețul energiei şi prețul abonamentului.

*Prețurile sunt valabile pentru termenul de plată: 30 de zile de la emiterea facturii.
Notă: Conform legislaţiei, factura va conţine suplimentar contribuţia pentru cogenerare de înaltă eficiență, valoarea certificatelor verzi, acciza și TVA.
Tarifele reglementate de transport, servicii de sistem, distribuție, contribuția pentru cogenerare de înată eficiență, valoarea certificatelor verzi, acciza și TVA se modifică în conformitate cu legislația aplicabilă.

Prețul energiei este valabil pentru energia electrică furnizată în perioada 01.07.2020 – 31.12.2020

* MT = medie tensiune; JT = joasă tensiune.

Operator sistem de distribuție licențiat Preț gaze naturale (PG) Tt Tarife distribuție (TD) Preț final fără TVA și acciză Preț abonament
C1-C2 C.1 C.2 C.3 C.1 C.2 C.3
(1) (2) (3) (1+2+3)
lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/MWh lei/loc de consum/zi
AMARAD100,569,6041,7838,89151,94149,050,16
BERG SISTEM GAZ100,569,6034,2430,3827,37144,40140,54137,530,16
CONI SRL100,569,6024,30134,460,16
CORDUN GAZ100,569,6022,5520,2818,46132,71130,44128,620,16
CPL CONCORDIA100,569,6032,8530,3524,16143,01140,51134,320,16
DESIGN PROIECT100,569,6036,4134,09146,57144,250,16
DISTRIGAZ SUD REȚELE100,569,6031,4929,6628,27141,65139,82138,430,16
DISTRIGAZ VEST 100,569,6032,7529,4527,29142,91139,61137,450,16
DELGAZ GRID100,569,6030,2728,5926,21140,43138,75136,370,16
EURO SEVEN INDUSTRY 100,569,6023,40133,560,16
GAZ EST100,569,6037,0734,8833,82147,23145,04143,980,16
GAZ NORD EST 100,569,6031,9430,98142,10141,140,16
PREMIER ENERGY - ZIMNICEA100,569,600,100,09110,26110,250,16
GAZ VEST100,569,6035,1131,9227,15145,27142,08137,310,16
GAZMIR IAȘI 100,569,6045,8545,0944,35156,01155,25154,510,16
HARGAZ HARGHITA GAZ 100,569,6035,7632,04145,92142,200,16
INSTANT CONSTRUCT COMPANY100,569,6038,51148,670,16
M.M. DATA100,569,6032,8929,31143,05139,470,16
MĂCIN GAZ 100,569,6032,4729,18142,63139,340,16
MEGACONSTRUCT 100,569,6036,1734,7833,51146,33144,94143,670,16
MEHEDINȚI GAZ 100,569,6024,2723,0421,80134,43133,20131,960,16
MIHOC OIL 100,569,6032,70142,860,16
NORD GAZ 100,569,6017,3114,51127,47124,670,16
NOVA POWER & GAS100,569,6042,5841,4838,75152,74151,64148,910,16
OLIGOPOL 100,569,6049,7345,6544,21159,89155,81154,370,16
OTTO GAZ100,569,6019,0017,2216,26129,16127,38126,420,16
PREMIER ENERGY 100,569,6031,3130,8429,75141,47141,00139,910,16
PRISMA SERV COMPANY 100,569,6029,8327,6225,28139,99137,78135,440,16
PROGAZ P&D 100,569,6031,98142,140,16
SALGAZ100,569,6030,3827,1821,86140,54137,34132,020,16
SNGN ROMGAZ100,569,6052,8750,00163,03160,160,16
TEHNOLOGICA RADION 100,569,6038,1534,9032,05148,31145,06142,210,16
TIMGAZ 100,569,6042,3939,1236,49152,55149,28146,650,16
TULCEA GAZ100,569,6026,6923,9922,64136,85134,15132,800,16
VEGA 93100,569,6044,5742,7840,38154,73152,94150,540,16
WIROM GAS100,569,6027,0725,0723,77137,23135,23133,930,16

Termenul de plată a facturii este de 30 zile de la data emiterii.

Prețurile nu includ:

  • TVA;
  • accizele.

TT - reprezintă tariful serviciilor de transport, stabilit pe baza tarifelor reglementate de rezervare de capacitate și volumetric;

TD - reprezintă tariful reglementat de distribuție aferent categoriei de consum și operatorului de distribuție, în vigoare la data furnizării și facturării;

* Prețul energiei este valabil pentru energia furnizata in perioada 01.07.2020 – 31.12.2020.

Cu ce te putem ajuta?

Contractul de furnizare

Factura și plata facturii

Solicitări și plângeri

Activitatea de distribuție a energiei electrice

Contact

Alte informații